• Życie wspólne
    Książka ta powstała w 1938 roku (na przełomie września i października) w Getyndze, gdzie Dietrich Bonhoeffer w domu swej bliźniaczej siostry Sabiny spędzał czterotygodniowy urlop.
    Dietrich Bonhoeffer napisał ją prawie na jednym oddechu.
    Opublikowana została po raz pierwszy w 1939 roku w Monachium, w wydawnictwie Chr. Kaiser Verlag, w serii Theologische Existenz heute, jako zeszyt 61.
    Jeszcze tego samego roku ukazały się trzy wydania a do tej pory było ich dwadzieścia pięć!
    Anna Buczkowska »»»
    Od wielu lat Anna jest członkiem wspólnot charyzmatycznych na terenie Górnego Śląska.
    Jej droga do Boga rozpoczęła się na studiach, gdzie poznała osoby zaangażowane w Ruch Oazowy.
    Poprzez wspólnoty charyzmatyczne trafiła do pierwszej szkoły YWAM (Młodzieży z Misją) w Polsce - z tej szkoły została wysłana jako misjonarz do Moskwy, gdzie pracowała i posługiwała przez kilka miesięcy.
    Ukonczyła także szkołę Ellel Ministries w Anglii, po której rozpoczęła kilkuletnią posługę na Węgrzech.
    Nastepnie pomagała w budowaniu wspólnoty we Wrocławiu, aby w końcu wrócić do swoich rodzinnych Gliwic, gdzie obecnie pomaga w budowaniu Domu Modlitwy.

    Osoba z wieloletnim doświadczeniem w modlitwie o uzdrowienie wewnętrzne, posługująca zarówno w Polsce, jak i za granicą, doskonały mówca, a także tłumacz języka angielskiego.

    Obecnie mieszka, pracuje i posługuje w Gliwicach.
    Dietrich Bonhoeffer »»»
    Dietrich Bonhoeffer (ur. 4 lutego 1906 we Wrocławiu, zm. 9 kwietnia 1945 w obozie koncentracyjnym Flossenbürg w Bawarii, przy granicy Niemiec z Czechami), niemiecki duchowny ewangelicki, teolog i antyfaszysta.
    Podjął studia teologiczne w Tybindze już w wieku lat 17, kontynuował je w Berlinie. Za pracę pt. Sanctorum communio ("Świętych obcowanie") otrzymał tytuł doktora teologii. W 1930 habilitował się i otrzymał stanowisko docenta berlińskiego uniwersytetu. 5.09.1930 wyjechał na studia w Union Theological Seminary w Nowym Jorku.
    Od 1933 Bonhoeffer poświęcając się pracy duszpasterskiej. W latach 1933-1935 wyjechał do Londynu, gdzie był pastorem. Po powrocie do kraju wstąpił do Kościoła Wyznającego. Bonhoeffer zdecydowanie i aktywnie przeciwstawiał się ideologii nazistowskiej widząc w niej zagrożenie dla chrześcijan, dla Niemców i dla ludzkości. Już w 1934 roku na ekumenicznym zjeździe młodych protestantów w Danii kreślił wizje wojny, którą może wywołać nazizm.
    W 1935 pozbawiony został urzędowo prawa do nauczania. Stworzył wówczas półlegalne seminarium duchowne w Finkenwalde (Szczecin-Zdroje). Wspólnota ta stała w całkowitej opozycji do ówczesnego "urzędowego" luteranizmu niemieckiego, popierającego nazizm i realizującego jego ideologię.
    Pod koniec 1938 nawiązał kontakt z opozycyją w armii niemieckiej. Wiosną 1939 odwiedził Anglię, gdzie rozmawiał z biskupem Chichester, Georgiem Bellem i występował jako przedstawiciel opozycji wobec Hitlera, a następnie Stany Zjednoczone, skąd wrócił w 1940.
    Podczas jednej ze swoich podróży do Sztokholmu przekazał Brytyjczykom dowody eksterminacji Żydów oraz zwrócił się do nich w imieniu grupy spiskowców o pomoc w usunięciu Hitlera. Brytyjczycy potraktowali jednak przekazaną prośbę jako prowokację i nie zareagowali.
    W styczniu 1943 zaręczył się z Marią von Wedemayer, a 5 kwietnia został aresztowany pod ogólnym zarzutem "osłabiania potencjału wojennego Niemiec".
    Nie skorzystał z możliwości ucieczki z więzienia, a po nieudanym zamachu na Hitlera 20.07.1944 został w październiku 1944 przeniesiony ponownie do więzienia gestapo. Stamtąd trafił do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie, gdzie został stracony na szubienicy.
Życie wspólneKsiążka ta powstała w 1938 roku (na przełomie września i października) w Getyndze, gdzie Dietrich Bo...WspólnotaWspólnotaWspólnotaPL17Wrocław24Logo nauczaniaLogo Wrocław24100100ul. Piekarska 1654-067WrocławPL04/18/2024 05:26:43 AMKsiążka ta powstała w 1938 roku (na przełomie września i października) w Getyndze, gdzie Dietrich Bonhoeffer w domu swej bliźniaczej siostry Sabiny spędzał czterotygodniowy urlop.
Dietrich Bonhoeffer napisał ją prawie na jednym oddechu.
Opublikowana została po raz pierwszy w 1939 roku w Monachium, w wydawnictwie Chr. Kaiser Verlag, w serii Theologische Existenz heute, jako zeszyt 61.
Jeszcze tego samego roku ukazały się trzy wydania a do tej pory było ich dwadzieścia pięć!
Okładka skryptuOkładka skryptu150200