• Trzy wezwania Ducha Świętego
  Duch Święty zamieszkuje w wierzących i czyni ich dziećmi Bożymi.
  On też woła w nas:
  • Abba Ojcze
  • Jezus jest Panem
  • Maranata
  Tylko człowiek napełniony Duchem może wznieść do Boga swój głos w tych wezwaniach!
  ks. Peter Hocken »»»
  Teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego.
  Szczególnym powołaniem ks. Petera jest przybliżanie katolikom tradycji ewangelikalnej. W swojej posłudze wskazuje on przede wszystkim na duchowe zasady ekumenii, które Sobór Watykański II opisuje jako duszę całego ruchu ekumenicznego. W Polsce ks. Peter Hocken znany jest jako mówca konferencji i seminariów organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "En Christo" oraz z książek własnego autorstwa, które ukazały się dzięki staraniom Stowarzyszenia: "Przecieranie nowych dróg", "Wielki plan Boga" oraz "Kościół, który nadchodzi".

  Wychowany w tradycji anglikańskiej, przeszedł w wieku 22 lat do kościoła katolickiego.
  W 1964 r. wyświęcony został na kapłana diecezji Northampton, a od 1971 r. zaangażowany w odnowę charyzmatyczną. W latach 1976 – 1996 opuścił Anglię i dołączył do wspólnoty Mother of God w Gaithersburgu w USA. W 1984 r. otrzymał tytuł doktora Uniwersytetu w Birmingham za badania nad historią odnowy charyzmatycznej, a w latach 1988-1997 był sekretarzem wykonawczym Society for Pentecostal Studies. Po powrocie do Anglii (1997-2001) został kapelanem Biskupa Northampton.

  Obecnie rezyduje w Hainburgu nad Dunajem.
Trzy wezwania Ducha ŚwiętegoDuch Święty zamieszkuje w wierzących i czyni ich dziećmi Bożymi.
On też woła w nas:
 • Abba...Dary duchowe,Duch Święty,Modlitwa,Słowo BożeDary duchowe,Duch Święty,Modlitwa,Słowo BożeDary duchowe,Duch Święty,Modlitwa,Słowo BożePL17Wrocław24Logo nauczaniaLogo Wrocław24100100ul. Piekarska 1654-067WrocławPL04/14/2024 10:42:37 AMDuch Święty zamieszkuje w wierzących i czyni ich dziećmi Bożymi.
  On też woła w nas:
  • Abba Ojcze
  • Jezus jest Panem
  • Maranata
  Tylko człowiek napełniony Duchem może wznieść do Boga swój głos w tych wezwaniach!
  Okładka skryptuOkładka skryptu150200